Stamiliony pro „státní“ právníky
Mladá Fronta Dnes zveřejnila ve svém vydání ze dne 22. července 2008 článek s názvem Stamiliony pro „státní“ právníky. Úplné znění článku je možno nalézt ZDE. Níže uvedený výtah z článku ukazuje, že Advokátní kancelář TOMAN, DEVÁTÝ & PARTNEŘI je žádaným partnerem i pro poskytování právních služeb státním institucím.
***
"Ministerstva se předhánějí v sepisování smluv s externími právníky. Za poslední dva roky uzavřela dohody za miliardu
Praha - Zapomeňte na Tomáše Sokola, Josefa Lžičaře nebo Eduarda Brunu. Jsou to sice úspěšní právníci, kteří jsou často v médiích. Mezi advokáty, kteří dokážou se státem uzavírat smlouvy za desítky až stovky milionů korun, však rozhodně nepatří.
To umějí jiní, například Petr Toman, který má dohodu s ministerstvem spravedlnosti. Nebo právníci z kanceláře Balcar, Polanský & spol., která zastupuje v jednom sporu ministerstvo financí. MF DNES to zjistila při mapování, koho si ministerstva nejčastěji najímají na právní služby.
Koho si platí stát
Výběr „státních“ advokátů Weil, Gotshal & Manges Kancelář, kterou vede Karel Muzikář, zastupuje stát třeba ve sporu s nizozemskou společností Invesmart B. V. (cena zakázky 142 milionů korun). Pracuje i pro ministerstvo dopravy. Kříž a Bělina Jedna ze čtyř kanceláří, které si najalo ministerstvo dopravy. Rozdělí si 450 milionů korun. Balcar, Polanský & spol. Hájí stát ve sporu s nizozemskou firmou Sara Lee/DE N. V. Cena zakázky 59 milionů korun. Toman, Devátý & partneři Má smlouvu s ministerstvem spravedlnosti. Za 30 milionů hájí Česko v případě regulovaného nájemného. zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách."
