Iustitia

Aktuality
Máte slovo s M. Jílkovou
24. 3. 2017

Máte slovo s M. Jílkovou

JUDr. Petr Toman se včera zúčastnil živého vysílání pořadu Máte slovo s M. Jílkovou. Spolu s Robertem Pelikánem – ministrem spravedlnosti, Pavlem Blažkem – exministrem spravedlnosti a poslancem ODS, Ivo Ištvanem – vrchním státním zástupcem, VSZ v Olomouci, Zdeňkem Koudelkou - bývalým náměstkem nejvyšší státní zástupkyně a Robertem Šlachtou – bývalým ředitelem ÚOOZ diskutoval na téma "Policie a státní zastupitelství - slouží spravedlnosti nebo mocenským zájmům?".

 

"Reorganizace policie v polovině loňského roku, konkrétně sloučení dvou elitních útvarů, vyvolala obavy, že šlo o účelovou akci. Proto byla sestavena sedmičlenná sněmovní komise, vybraná ze zástupců všech parlamentních stran, aby prošetřila všechna podezření související s touto změnou. Po několika měsíčním šetření dospěla komise k verdiktu. Výsledek – dvě trestní oznámení a návrh pro Sněmovnu na novelizaci trestního práva. Změna by se měla týkat způsobu vyšetřování trestné činnosti a omezit pravomoci státních zástupců. Sněmovna doporučení komise odsouhlasila a požádala vládu o úpravu trestního řádu a to do tří měsíců.

Slouží skutečně Police a státní zastupitelství spravedlnosti nebo mocenským zájmům? Omezí se společně s pravomocemi také nezávislost státních zástupců a podpoří korupční jednání v řadách policie? Nebo naopak donutí k větší odpovědnosti? Pomohou přísnější pravidla pro žalobce zkvalitnění vyšetřování anebo se naopak více umožní zločincům unikat spravedlnosti? Je současný systém příliš benevolentní a stojí za justičními omyly? Nebo je zde snaha jak ovládnout naši justici politicky?"

 

Na záznam vysílání a průběh celé žhavé debaty se můžete podívat ZDE.

 

O debatě se také můžete dočíst v článku na webovém serveru Parlamentnílistiny.cz: „Nemluvte tady o kabelkách!“ U Jílkové se drsně pohádali Šlachta, Ištvan, Pelikán a Blažek. Vytáhla se kauza Nagyová, úniky informací i neveřejné rozhovory, či v článku na serveru EuroZprávy.cz:  Chcete tu mít KLDR? Policie je neschopná, výsledkem jsou kabelky Nagyové, padlo u Jílkové. Pak se opět začalo křičet

 

Aktuality 

12. 4. 2017

Forum Municipal 2017

Forum Municipal 2017

Přednáška JUDr. Petra Tomana na 5. ročníku Kongresu místní samosprávy.

více
24. 3. 2017

Máte slovo s M. Jílkovou

Máte slovo s M. Jílkovou

JUDr. Petr Toman v pořadu Máte slovo na téma Policie a státní zastupitelství.

více
23. 12. 2016

PF 2017

PF 2017

Příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v Novém roce Vám přeje celý tým AK TDP.

více
21. 12. 2016

Další zlato v tenisovém turnaji!

Další zlato v tenisovém turnaji!

Mgr. Kučera již podruhé vítězem tenisového turnaje české a slovenské advokacie!

více
22. 11. 2016

Osvědčení za účast ve 3. odboji

Osvědčení za účast ve 3. odboji

Ministerstvo obrany ocenilo JUDr. Stanislava Devátého za účast v odboji proti komunismu.

více
20. 10. 2016

Kniha Nestoři české advokacie

Kniha Nestoři české advokacie

Oslava 60. výročí založení Bulletinu advokacie a slavnostní křest knihy Nestoři české advokacie aneb fascinující životy mezi paragrafy

více
15. 9. 2016

Mezinárodní spolupráce

Mezinárodní spolupráce

Přímo či zprostředkovaně poskytujeme klientům právní služby ve více než 40 zemích světa.

více
10. 2. 2016

Volná pracovní pozice

Volná pracovní pozice

Do našeho týmu hledáme advokátní koncipienty, absolventy právnických fakult v České republice.

více