Iustitia

Aktuality
Máte slovo s M. Jílkovou
24. 3. 2017

Máte slovo s M. Jílkovou

JUDr. Petr Toman se včera zúčastnil živého vysílání pořadu Máte slovo s M. Jílkovou. Spolu s Robertem Pelikánem – ministrem spravedlnosti, Pavlem Blažkem – exministrem spravedlnosti a poslancem ODS, Ivo Ištvanem – vrchním státním zástupcem, VSZ v Olomouci, Zdeňkem Koudelkou - bývalým náměstkem nejvyšší státní zástupkyně a Robertem Šlachtou – bývalým ředitelem ÚOOZ diskutoval na téma "Policie a státní zastupitelství - slouží spravedlnosti nebo mocenským zájmům?".

 

"Reorganizace policie v polovině loňského roku, konkrétně sloučení dvou elitních útvarů, vyvolala obavy, že šlo o účelovou akci. Proto byla sestavena sedmičlenná sněmovní komise, vybraná ze zástupců všech parlamentních stran, aby prošetřila všechna podezření související s touto změnou. Po několika měsíčním šetření dospěla komise k verdiktu. Výsledek – dvě trestní oznámení a návrh pro Sněmovnu na novelizaci trestního práva. Změna by se měla týkat způsobu vyšetřování trestné činnosti a omezit pravomoci státních zástupců. Sněmovna doporučení komise odsouhlasila a požádala vládu o úpravu trestního řádu a to do tří měsíců.

Slouží skutečně Police a státní zastupitelství spravedlnosti nebo mocenským zájmům? Omezí se společně s pravomocemi také nezávislost státních zástupců a podpoří korupční jednání v řadách policie? Nebo naopak donutí k větší odpovědnosti? Pomohou přísnější pravidla pro žalobce zkvalitnění vyšetřování anebo se naopak více umožní zločincům unikat spravedlnosti? Je současný systém příliš benevolentní a stojí za justičními omyly? Nebo je zde snaha jak ovládnout naši justici politicky?"

 

Na záznam vysílání a průběh celé žhavé debaty se můžete podívat ZDE.

 

O debatě se také můžete dočíst v článku na webovém serveru Parlamentnílistiny.cz: „Nemluvte tady o kabelkách!“ U Jílkové se drsně pohádali Šlachta, Ištvan, Pelikán a Blažek. Vytáhla se kauza Nagyová, úniky informací i neveřejné rozhovory, či v článku na serveru EuroZprávy.cz:  Chcete tu mít KLDR? Policie je neschopná, výsledkem jsou kabelky Nagyové, padlo u Jílkové. Pak se opět začalo křičet

 

Aktuality 

20. 2. 2018

Předávání cen

Předávání cen

JUDr. Toman předával na Právníkovi roku 2017 Cenu Václava Mandáka

více
31. 12. 2017

PF 2018

PF 2018

Za celý tým AK TDP vám do nového roku přejeme jen to nejlepší!

více
14. 11. 2017

Právnická firma roku 2017

Právnická firma roku 2017

AK TDP - velmi doporučovaná kancelář v kategorii Trestní právo

více
25. 9. 2017

Volná pracovní pozice

Volná pracovní pozice

Chceme rozšířit náš tým! Hledáme advokátní koncipienty.

více
29. 8. 2017

Osobnosti do turbulentní doby

Osobnosti do turbulentní doby

Ke kandidatuře JUDr. Petra Tomana do představenstva ČAK

více
20. 6. 2017

R.I.P. JUDr. Karel Čermák

R.I.P. JUDr. Karel Čermák

S velkou lítostí jsme přijali zprávu, že dnes zemřel JUDr. Karel Čermák

více
13. 6. 2017

Křest knihy JUDr. Bubníka

Křest knihy JUDr. Bubníka

JUDr. Petr Toman se zúčastnil křtu knihy JUDr. Gerhardta Bubníka

více
12. 4. 2017

Forum Municipal 2017

Forum Municipal 2017

Přednáška JUDr. Petra Tomana na 5. ročníku Kongresu místní samosprávy.

více